دستورالعمل مسابقه متن خوانی دفاع مقدس

شناسه محتوا : 35102

1399/06/18

تعداد بازدید : 1323

با محوریت پیام های تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به طلاب و روحانیون به عنوان منشور روحانیت وپیام پذیرش قطعنامه 598

بسم الله الرحمن الرحیم


دستور العمل مسابقه متن خوانی  دفاع مقدس

الف: یکی از مهم‌ترین و صریح ترین نوشته های بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) با عنوان «منشور روحانیت» خطاب به روحانيان، مراجع، مدرسين، طلاب و ائمه جمعه و جماعات سراسر کشور صادر شد. این «مانیفست علمی و سیاسی روحانیت» است که نیاز به مطالعه و مداقه بیشتری از سوی مخاطبین این پیام دارد.
منشوری که با خطابی تاریخی و انقلابی به روحانیان و مراجع تقلید و دیگر بخش های روحانیت، مسیر حرکتی روحانیت را مشخص کرده و راه و روش محافظت از انقلاب اسلامی که حاصل قرن ها تلاش و مجاهدت علما، فقها و نهاد روحانیت اسلام است را نشان می دهد.
منشور روحانیت، منشور تحول، کارنامه علمی، انقلابی، اخلاقی و خدمات اجتماعی روحانیت به اسلام، امت اسلامی و به ملت ایران است؛ در منشور روحانیت مبارزه با استبداد، استعمار و خدمت صادقانه به ملت و در دفاع از دین برجسته است و روحانیت پیشتاز همه مراحل تاریخی و در دوران انقلاب اسلامی بوده است و باید از روحانیت راستین صیانت کرد و نظام روحانیت را به عنوان خط برجسته دفاع از اسلام ناب و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) و شبکه یاران امام و رهبری که نظام اسلامی را ایجاد کردند صیانت و آنها را به سمت اهداف متعالی اسلام رشد داد.
ب:بدون شک جنگ تحمیلی با مدیریت و راهبری هوشمندانه و حکیمانه و دوراندیشی معمار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) به سرانجام مطلوب رسید و دوران دفاع مقدس را به مقطعی افتخارآمیز و برگ زرینی در تاریخ ایران تبدیل کرد.و به فرموده ایشان، هر روز ما در جنگ برکتی داشته ایم که در همه ی صحنه ها از آن بهره جسته ایم.
از این رو، اداره مطالعات سیاسی معاونت فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه­های علمیه خواهران به جهت ترویج و تشویق طلاب به مطالعه پیرامون اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) وکسب توشه از اندیشه های ناب ایشان ، مسابقه متن خوانی دفاع مقدس با محوریت محتوای پیام های تاریخی معمار کبیر انقلاب، به عنوان«منشور روحانیت» و«پیام قطعنامه598»را در دستور کار قرار داده است.

شرایط شرکت کنندگان:
عموم طلاب سطح 2، 3 و 4 اعم از حضوری و غیرحضوری، اساتید، مدیران، معاونان، مشاوران، دانش­آموختگان، مبلغان می­توانند در این مسابقه شرکت نمایند.

 منبع مسابقه:
محتوای پیام های تاریخی معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) به عنوان«منشور روحانیت» و«پیام قطعنامه598» به عنوان منبع مسابقه خواهد بود. فایل پی دی اف این دو پیام از طریق پایگاه مطالعات انقلاب اسلامی حوزه ­های علمیه خواهران به آدرس (http://negaresh57.whc.ir/ ) به آدرس قابل دستیابی است.

  نحوه و زمان ثبت نام:
دواطلبان می­توانند جهت شرکت در این مسابقه از تاریخ 99/7/1 تا 99/9/1 به پایگاه مطالعات انقلاب اسلامی حوزه ­های علمیه  خواهران به آدرس (http://negaresh57.whc.ir/ ) مراجعه نمایند.
 
زمان برگزاری:
مسابقه از تاریخ 99/7/1  تا 99/9/1برگزار می­شود.

 زمان و نحوه آزمون:
داوطلبان برای شرکت در آزمون می­توانند از تاریخ 99/9/1 تا 99/9/15به سامانه سیما از طریق شبکه کوثرنت یا به پایگاه مطالعات انقلاب اسلامی حوزه­های علمیه خواهران به آدرس (http://negaresh57.whc.ir/ ) مراجعه نمایند.
برای این مسابقه 20 سؤال در نظر گرفته شده است که هر داوطلب در زمان تعیین شده، دو بار می­تواند در آزمون شرکت نماید.
اعلام نتایج:
نتایج در تاریخ 99/10/1 اعلام خواهد شد.

اعطای جوایز:
 به شرکت ­کنندگانی که 80 درصد امتیاز مسابقه را کسب کرده باشند، به قید قرعه هدیه ای تقدیم می­شود.

موارد اجرایی و هماهنگی:
بایسته است معاونان فرهنگی استان­ها و مدارس نسبت به ترویج و تشویق مسابقه متن­خوانی دفاع مقدس همکاری نمایند و اطلاع رسانی­های لازم را به عمل آورند.

لازم به ذکر است که همکاران اداره مطالعات سیاسی از طریق پیام اتوماسیونی و شماره تماس 32144363-025 (آقای ایزانلو) پاسخگوی سؤالات احتمالی معاونان محترم استانی خواهند بود.

 


معاونت فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه­های علمیه خواهران

اداره مطالعات سیاسی و بصیرت افزایی